Powiat
sierpski






NAZWISKO HERB



Parafia w Bieżuniu

Trzeszewo Trzeszewski Jastrzębiec




Parafia w Borkowie Kościelnym

Borkowo Wielkie Borkowski Junona, Nałęcz




Parafia w Goleszynie

Białoskory Bialoskorski / Białoskórski Awdaniec
Białyszewo Białyszewski Prus
Dziębakowo Dziębakowski Jastrzębiec
Grodkowo (Judyce, Zawiszy) Grotkowski Ogończyk odm.
Kosynice Kosiński Prus II, Lis
Susko Suski Lubicz, Jastrzębiec
Ważyno (Skory, Tomasza) Ważiński / Ważyński / Waszyński Awdaniec
Węgrzynowo Węgrzynowski Rawicz




Parafia w Jeżewie

Grębiec Grębecki / Grąbecki Jastrzębiec
Jeżewo Jeżewski Jastrzębiec
Kęsice Kęszicki / Kęsicki Awdaniec, Cholewa
Krajewice (Robaki, Rdzaki,  Dzwonki) Krajewski Ogończyk
Krajewice Żochowo
Krajewski
Półkozic
Mąkomasze Makomeski / Makomaski Jastrzębiec
Skoczkowo (Małe, Wielkie) Skoczkowski Jastrzębiec
Sulęcice Suleński Dołęga
Somań (Pastwa, Kępski, Gośliny, Bakalary) Sumański / Szumański / Szumakowski Dołęga, Jastrzębiec
Stropuchowo
Stropuchowski

Świerkocino Świerkocki Pobóg, Radwan
Wiechcieno Wiechecki
Wróblewo
Wróblewski

Zalesie Zaleski Dołęga, Jastrzębiec




Parafia w Kisielewie

Kisielewo Kisielewski Junona




Parafia w Kurowie

Brudnice Brudnicki Jastrzębiec, Trąby
Kozice Kozicki Ogończyk, Lubicz, Cholewa
Kraszyno Krasiński Ogończyk
Krzętkowo Krzętkowski
Kurowo Kurowski Rogala
Kurowko Kurowski Cholewa, Rogala
Lisice Lisicki Jastrzębiec
Żołtowo Myszewo Myszewski Ogończyk
Żołtowo Myszki Myszyński Ogończyk
Ostrowy Ostrowski
Romatowo Romatowski Drogomir
Smoszewo Smoszarski / Smoszewski Łabądź
Zglinice (Małe, Wielkie)
Zglinicki
Prus II
Zołszyno Zolszyński Lubicz
Żołtowo (Gardziny, Żegadły, Żabiki) Żółtowski Ogończyk




Parafia w Lubowidzu

Galemino Galemski / Galimski Dołęga
Guzowo
Guzowski
Jastrzębiec, Junona




Parafia w Lutocinie

Bądzyno Bądzyński Junona
Lutocino Lutocki Prawdzic
Przeradz Przeradzki Jastrzębiec, Jasieńczyk
Rzężawy Rzezawski / Rzężawski
Siarcz
Swaradzki

Swojęcino
Swajęcki





Parafia w Mochowie

Dobrzynice (Małe, Wielkie) Dobrzyniecki / Dobrzeniecki Cholewa
Kotarszyno Kotarski Cholewa, Gozdawa, Kościesza
Przybojewo Przybojewski
Sulikowo (Tryburki, Jasionki, Barian, Błony) Sulkowski / Sułkowski Ogończyk
Żorawino (Ż. Smazały, Ż. Dzietki) Żórawski Ogończyk, Dołęga, Rogala




Parafia w Rościszewie

Boguszowiec Boguszowski
Chrapunia Chrapuński Junona
Komorowo Komorowski Świnka, Junona
Koski Koskowski Junona
Lipinki
Lipnicki
Junona
Rościszewo Rościszewski Junona
Rzeszotary (Pszczele, Gotardy) Rzeszotarski Wczele
Rzeszotary (Fały, Starawieś)
Rzeszotarski
Junona
Stopino Stopiński Junona
Zamoście Zamoścki / Zamoscki Junona




Parafia w Sieprczu

Babc Babecki Cholewa, Lubicz
Bledzewo (Małe, Stasiak) Bledzewski Lubicz
Bobrowo Bobrowski Jastrzębiec
Mieszczk
Mieszczkowski / Miescki

Miłobędzino Miłobędzki Ślepowron
Piastowo Piastowski
Rachocino Rachocki Lis, Jastrzębiec, Drogomir, Nowina
Sieprcz Sierpski Prawdzic
Studzieniec
Studzieński





Parafia w Skrwilnie

Mościska Mościński Łodzia




Parafia w Zawidzu Kościelnym

Grabowo Grabowski Jastrzębiec
Zawidz Mały Zawidzki Jastrzębiec


Copyright © by Karol Dobrzeniecki