Powiat bielski



NAZWISKO
HERB
Parafia w Benisławiu



Benisław Benisławski Pobóg, Jastrzębiec
Białuty Białucki Własny
Bobalice (Wielkie, Małe) Bobalicki / Bombalicki Grzymała
Kędzierzyno Kędzierzyński Belina, Jastrzębiec
Koskowo (Bronisze, Bogusądy, Stradzewo, Trojany) Koskowski / Kuskowski Dołęga
Kuchary Kucharski
Łysakowo Łysakowski Jastrzębiec
Miodusy Mioduski Radwan
Rogienice (R. Weszki) Rogienicki
Strusino Strusiński Dołęga
Sypniewo Sypniewski Jastrzębiec
Tłubice Kozik Tłubicki Dołęga, Jastrzębiec
Tłubice Ubyszowe Ubysz Cholewa


Parafia w Bielsku



Dębsk (D. Barian) Dębski Junona
Girzyno Gierzyński Dołęga
Janczewo (Rogacze, Jeziorki, Zagajne) Janczewski Jastrzębiec, Lubicz
Janczewo Dusze Janczewski Dołęga
Leszczyno Kmiece
Leszczyński

Niszczyce Niszczycki Prawdzic
Piączyno Piączyński Ogończyk
Rudowo (Prusy, Brody, Cztanowe) Rudowski Prus, Ogończyk
Zakrzewo Zakrzewski Dołęga


Parafia w Biskupicach



Cieszewo (Wielkie, Małe) Cieszewski Jastrzębiec
Maliszewo Maliszewski Jastrzębiec
Witosławice (Kłaki, Ossuty, Długie) Witosławski Jastrzębiec


Parafia w Drobninie



Bełkowo Bełkowski Jastrzębiec
Bęchy Bęski Jastrzębiec
Chabowo ( Świniary, Łazowo, Starawieś) Chabowski Lubicz, Radwan
Dobrosielice (Pielesz, Zalesie, Imbrama) Dobrosielski Cholewa, Jastrzębiec, Wierzbowaerzbowa
Dobrosielice Guzy Guzowski
Dziwanowo Dziewanowski Jastrzębiec
Kuchary Kucharski Jastrzębiec
Świerczyno (Ś. Małe) Świerczyński Awdaniec


Parafia w Gozdowie



Czachorowo Czachorowski Cholewa, Rogala
Czarnomino (Szlacheckie, Rynek) Czarnomiński / Czarnomski Jastrzębiec, Ślepowron, Lubicz
Czarnomino Machcińskie Machczyński Dołęga
Dzięgielewo Dzięgielewski Jastrzębiec
Gajewo Gajewski Ślepowron
Głuchowo Głuchowski Ślepowron, Rogala
Golejewo Golejewski Kościesza
Gozdowo Gozdowski Gozdawa
Kowalewo (Bogusława, Sule, Skoropki, Podgorne) Kowalewski Junona, Szeliga
Lisowo (Małe, Wielkie) Lisowski Rogala, Puchała
Rycharcice (Wielkie, Filipowe)
Rycharski / Rychardzicki
Dołęga


Parafia w Gorze



Gora Górski Bogorja
Żdżar (Jałocha, Wielki, Swierczowie) Żdżarski Gozdawa


Parafia w Łęgu



Brzechowo Brzechowski Pomian
Kisielewo Kisielewski
Kowalewo
Kowalewski
Jastrzębiec
Kozłowo (Żęgoty, Witki, Liska, Kucze) Kozłowski Jastrzębiec
Łęg Łęski Dołęga
Mlice (Arnoldy, Kostyry) Mlicki Dołęga
Mogilnica Biedrzych Mogilnicki Dołęga
Mogilnica Prochenki Prucheński Dołęga
Mogilnica Prusy Pruski Dołęga
Mogilnica Ubysz Ubysz Cholewa
Wilkęsy Wilkęski Radwan


Parafia w Proboszczewicach



Czachowo Wielkie Czachowski Kuczaba, Belina
Pęszyno (Bronięcice, Prądne) Pęszyński Cholewa
Umienino ( Żelazki, Łubki, Nagietki, Żągoty) Umiński Dołęga, Cholewa


Parafia w Rogotworsku



Bromierz (Wielki, Mały) Bromirski Pobóg
Dłużniewo (Małe, Wielkie) Dłużniewski Prus II
Małochowo Małachowski Grzymała
Przedborz Przedborski Gozdawa
Szetropie
Setropski



Parafia w Słupii



Chorzewo Chorzewski Jastrzębiec
Gołocino Gołocki Jastrzębiec
Gutowo (Orle, Starzyno, Gorki) Gutowski
Kosmaczewo Kosmaczewski Jastrzębiec, Junona
Mańkowo Mańkowski Dołęga, Jastrzębiec
Potrykozy Potrykoski Rawicz
Słupia Słupecki


Parafia w Starośrebach



Starośreby Starożrebski Dołęga


Parafia w Woźnikach



Przedpełcz (Kościolki, Wojtkowice, Kiełbasa, Włosty) Przedpełski Jastrzębiec


Parafia w Zagrobie Kościelnej



Chudzyno Wielkie Chudzyński Cholewa, Zagroba
Dąbrowsk (D. Sędek) Dąbrowski Jastrzebiec
Dziedzice (D. Małę) Dziedzicki Dołęga
Jaroszewo Jaroszewski Zagroba
Kleniewo (K. Małe) Kleniewski Zagroba
Krajkowo (K. Mieczek, K. Czosnek, K, Gradowo) Krajkowski Zagroba
Leszczyno Szlacheckie Leszczyński Zagroba
Przeciszewo Przeciszewski Grzymała
Smarzewo (Judyce, Szlacheckie) Smarzewski
Smolino Smoliński Zagroba
Śniegocino Śniegocki Zagroba
Trąbino Szlacheckie Trębiński Rogala
Zagroba Kościelna Zagrobski Zagroba
Zgorzałe Zgorzelski
Żydowka Żydowski


Copyright © by Karol Dobrzeniecki